Český rozhlas Olomouc a Český rozhlas Ostrava společně na vrcholu Pradědu. Jak probíhalo sdílené vysílání?

11. září 2023

Pokud jste se v sobotu 9. září rozhodli pro výšlap na Praděd, jistojistě jste pod vysílací věží narazili na stan Českého rozhlasu Olomouc a Českého rozhlasu Ostrava.

Tyto dvě regionální stanice Českého rozhlasu se i při příležitosti 100. výročí začátku rozhlasového vysílání rozhodly, že pro své posluchače připraví na vrcholu 1491 metrů vysoké hory společné vysílání.

Kdo přišel, mohl si s sebou odnést drobné dárky od obou stanic, a především památeční diplom, o který byl velký zájem.

Moderátoři Zora Ježková z olomoucké stanice a Richard Piskala z ostravského studia provázeli společným vysíláním od 13 do 14 hodin.

V rozhlasovém stanu postupně přivítali tři hosty – Michala Kozáka z Českých radiokomunikací, Pavla Jurku z Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky a Matěje Mateluetnografa Vlastivědného muzea Jesenicka a autora knihy Fenomén Praděd.

Ve výše přiožených audiích si můžete poslechnout, jak společné vysílání z vrcholu Pradědu probíhalo a co zajímavého přítomní hosté řekli.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...