Virtuální realita není jen pro mladé. Pomáhá také seniorům v rehabilitačním tréninku
Paměť, soustředění, logické myšlení, prostorová orientace. To vše můžeme vylepšovat díky kognitivní rehabilitaci. Trénovat poznávací funkce mozku potřebuje celé spektrum lidí, například po mozkových cévních příhodách, úrazech hlavy nebo počínající demenci.
V Centru trénování paměti v Ostravě-Porubě probíhají jak skupinové, tak individuální aktivity, zaměřené na různé potřeby klientů. Nově tady také při rehabilitacích využívají aplikaci pro virtuální realitu.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí
Karin Lednická, spisovatelka

Šikmý kostel 3
Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.