Vít Štajgl patří k technicky nejzdatnějším kytaristům mladé generace

13. květen 2024

Kytarista Vít Štajgl se narodil 16. května před čtyřiadvaceti lety. Pochází z Mohelnice, kde vystudoval na ZUŠ hru na klasickou kytaru. Další cesta ho vedla na konzervatoř Jaroslava Ježka do Prahy, kde studoval jazz.

Vít Štajgl patří k technicky nejzdatnějším kytaristům mladé generace. Je také hráčem, kterého provází velká univerzalita. Jeho kytaru můžeme slyšet v souboru ostravského jazzmana Borise Urbánka, je také instrumentální oporou písničkáře Reného Matláška a doprovází řadu současných umělců jako jsou Annabelle, Marcell, Andrea Kalousová, či Lara Morr.

Vít Štajgl působí také jako producent a píše pro výše zmíněné interprety hudbu. Pod kytarou a rytmikou je podepsán také v písni S tebou, která je novinkou zpěvačky Lary Morr.

Vítovi přejeme mnoho zdraví a dostatek příležitostí, které jsou hodny jeho velkého talentu.
Příjemný poslech Českého rozhlasu Ostrava vám přeje Milan Bátor.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.