Víte, že včela létá rychlostí až 28 km/h? I to se dozvíte na výstavě v Sedlištích

10. duben 2017

Ochutnávku různých druhů medu, přehlídku pomůcek pro včelaře i úl plný včel. To je nabídka nové naučné výstavy ‚Včela rovná se život‘ v Lašské jizbě v Sedlištích na Frýdeckomístecku.

Včelařství v Česku zažívá v posledních letech boom. Třeba včelaři právě v Sedlištích a okolí mají téměř 100 členů a mladí stále přibývají. Na výstavě se představuje i kroužek, ve kterém se děti učí poznávat včelařské řemeslo.

Více se o včelách a včelaření dovíte v reportáži, kterou jsme na výstavě natočili. Provedla nás pracovnice obecního úřadu Monika Rusková. Poslechněte si zvukový záznam – viz odkaz Reportáž z výstavy.

autor: iha
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...