Vodopády Satiny. Kus divoké romantiky v Beskydech

31. říjen 2014

Pro to, abyste viděli vodopády, nemusíte jezdit do vzdálených cizokrajných zemí. Hned několik jich najdete například v Beskydech. Navštívíme přírodní památku Vodopády Satiny.

Potok Satina v Beskydech vyniká nejen nádherně čistou vodou, ale také vodopády. Drobnými i většími kaskádami se valí skalní soutěskou Malenovického kotle a lemují mimo jiné oblíbenou turistickou trasu na Lysou Horu. Stačí odbočit z ní pár desítek metrů a pokochat se pohledem na Vodopády Satiny, které patří mezi přírodní památky.

Na malou obhlídku ve společnosti Františka Šulgana ze správy Chráněné krajinné oblasti Beskydy se můžete vydat prostřednictvím fotografií nebo ještě lépe poslechu audio souboru (viz ‚Přehrajte si celý příspěvek‘ hned v úvodu článku). Tento i další díly pořadu najdete v iRadiu.

autor: čan
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.