Z Dobroslavic do Děhylova vede naučná stezka

29. červenec 2015

Dobroslavice na Opavsku zvou na novou turistickou atrakci. Jde o dvoukilometrovou naučnou stezku, která začíná v dobroslavickém zámeckém parku a vede do sousední obce Děhylov.

Jsou tam zastavení u informačních tabulí a také úkoly pro děti. Průvodcem dětí na stezce je zajíc Ušák.

Myšlenka na výletnickou atrakci vznikla v hlavě místního občana Václava Klapetka, který pak trasu společně s dobrovolníky a za přispění obcí připravoval.

"Ten nápad vznikl zhruba před dvěma lety. Do těchto lesů často chodívám a dvě místa jsem tady upravoval - alej a studánku. Tak jsem si řekl, že by bylo dobré ta místa spojit," říká Klapetek.

Trasu zvládnou senioři i děti či rodiče s kočárky a sjízdná je taky pro kola.

Stezku si s týmem jejích tvůrců prošla i Petra Štrymplová, poslechněte si záznam pořadu Křížem krajem - viz odkaz 'Přehrajte si celý příspěvek'.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.