Z Mošnova letělo první letadlo na nové pravidelné lince do Prahy

11. listopad 2020 14:24

Z Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku dnes v 09:30 odletěl první spoj na nové pravidelné lince mezi Ostravou a Prahou. Dřívější pravidelné letecké spojení na této trase skončilo po 83 letech loni v lednu. Nové spojení dočasně zavedl polský dopravce LOT Polish Airlines, létat bude na této lince v obou směrech pětkrát týdně, sdělil dnes ČTK obchodní ředitel letiště Stanislav Bujnovský.

Letenky se zatím prodávají do 10. prosince. Na prodloužení fungování linky bude mít podle Bujnovského vliv vývoj pandemické situace a zájem cestujících o lety.

Čtěte také

„Toto letecké spojení přinese ideální možnost pro cestující, jak bezpečně a rychle cestovat mezi Ostravou a hlavním městem. Linka bude sloužit i pro cestující na trase Praha - Varšava,“ uvedl ředitel Letiště Ostrava Jaromír Radkovský. Linku do Varšavy LOT spustil na konci října. Kromě těchto linek nyní z mošnovského letiště pravidelně létají jen nákladní linky.

V souvislosti s linkou do Prahy a změnami návazných letů z Varšavy se letový řád na lince Ostrava - Varšava dočasně změnil. Změnil se i jízdní řád autobusů mezi Ostravou a letištěm.

Let do Prahy i do Varšavy trvá přibližně hodinu. Do Prahy bude linka z Mošnova odlétat v pondělky v 16:15, středy a pátky v 09:30 a čtvrtky a soboty v 17:20. Z Prahy bude startovat v pondělky v 17:45, středy, pátky a neděle v 11:00 a čtvrtky v 18:50.

Lety do Varšavy budou nově startovat v pondělky v 19:10, středy, pátky a neděle ve 12:25 a čtvrtky ve 20:15. Z Varšavy do Mošnova budou letadla odlétat v pondělky ve 14:45, středy a pátky v 08:00 a čtvrtky a soboty v 15:50.

zdroj: ČTK
Spustit audio