Začíná advent a vánoční trhy s programem... Vyberte si z našich tipů

25. listopad 2022

Kam za kulturou, zábavou, pohodou v pátek a o víkendu? Pokud ještě nemáte jasný plán, nechte se inspirovat naší nabídkou.

Pátek

Na náměstí v Havířově dnes otevřou Vánoční městečko. Koncerty a vánočně laděný program tady bude probíhat až do 23. prosince. Dnes mimo jiné na pódiu vystoupí od šesti večer kapela Laura  a její tygři.

Ve Frenštátě pod Radhoštěm začíná už od osmi hodin Adventní Slezský rynek. Odpoledne pak na frenštátském náměstí zazpívají místní pěvecké sbory, dorazí i Mikuláš a v 17 hodin se návštěvníci dočkají také rozsvícení vánočního stromu.

Spisovatel Karel Hvížďala dnes bude hostem ostravského Centra Pant. Nad jeho novou knihou nazvanou Chvění je naděje s ním pohovoří od 18 hodin básník Petr Hruška.

Na zahájení Adventu jste pro změnu zváni v Českém Těšíně. Vše odstartuje dnes v 15 hodin jarmark lidové a řemeslné tvorby, který okoření vystoupení místních pěveckých sborů. Návštěvníky čeká také koncert vokální skupiny Fragile a rozsvícení vánočního stromu.

A nakonec pozvěme také na Veletrh pro absolventy základních a středních škol a pro uchazeče o zaměstnání – Student a Job. Na ostravské Černé louce potrvá veletrh dnes od 8 hodin až do zítřejší 18. hodiny.

Sobota

V Bohumíně dnes lákají na Vánoční jarmark. Náměstí bude patřit řemeslným výrobkům a lidovým tradicím, který zpestří umělecký kovář i vystoupení hudebníků. Před vstupem do kina najdou rodiny s dětmi i letos poštovní schránku pro Ježíška.

Hudební fanoušci a sběratelé by si dnes naopak neměli nechat ujít speciální akci ostravského Hudebního bazaru. Od 10 do 16 hodin je tam čeká Vinylová burza.

A na Zvěřinové hody můžete o tomto víkendu vyrazit do Kopřivnice. Ochutnávku specialit pro návštěvníky chystá Restaurace Pod Šostýnem. Což může být i tip, jak spojit kulinářský zážitek s výpravou ke zřícenině středověkého hradu Šostýn.

Na Masarykově náměstí v Ostravě startují Ostravské Vánoce. Dnešní program zpestří od 17 hodin Andělé v ulicích, rozsvícení vánočního stromu a v sedm večer pak koncert Tomáše Savky a Big Bandu Národního divadla moravskoslezského.

Žerotínský zámek v Novém Jičíně dnes bude patřit Mikulášskému jarmarku. Od 9 do 13 hodin vás čekají ukázky zpracování ovčího rouna, břidlice i krajkářské a drátenické řemeslo. Spolu s Mikulášem se představí i spolek Oderská chasa.

Zažít dnes ale také můžete Vylézání čertů v zámeckém parku v Paskově. Na akci, která začne v 16:30, zve spolek Po súsedsku a folklorní soubor Paskovjan.

Neděle

Je tady první adventní neděle a  s ní i na mnoha místech vánočně laděné akce. Rozsvícení vánočního stromu můžete od 16 hodin zažít v Krnově. Na Hlavním náměstí  nebude chybět také koncert Gospel Friends, ohňostroj a start stezky Andělská zastavení.

Rozsvícení vánočního stromu se v 17 hodin dočkají i v Bohumíně. Program zpestří na Náměstí T. G. Masaryka vánočně laděný koncert zpěvačky Šárky Rezkové.

A v Ostravě také startují Adventní jízdy historickou tramvají Barborka. Jezdit bude až do Vánoc během neděli na trase Hlavní nádraží – Hranečník.

V Opavě dnes začínají tradiční Vánoční trhy. Ozdobí je mimo jiné betlém, Ježíškova pošta a zvonička. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu proběhne dnes v 18 hodin a završí jej koncert Rock and Roll Bandu Marcela Woodmana.

Ondřejská pouť vás naopak čeká na hradě Hukvaldy. V 9 hodin ji zahájí Poutní mše v kapli sv. Ondřeje. Poté se představí Lašský král s družinou  v pořadu "Vanoce, Vanoce, skorem-li budětě" a Dechová kapela z Fryčovic.

A Městské divadlo v Bruntále zve v 15:30 na muzikálovou pohádku Jak se čerti ženili. Hostující Metropolitní divadlo Praha slibuje představení i mikulášskou nadílku.

Spustit audio