Začíná Měsíc autorského čtení. Letos představí autory z Maďarska

1. červenec 2020

Ode dneška až do začátku srpna můžete v Ostravě navštívit večery Měsíce autorského čtení. Nabídne desítky autorů, včetně těch regionálních. Více nám řekl programový ředitel festivalu Petr Minařík.

Letošní ročník Měsíce autorského čtení se zaměřuje na Maďarsko. S jakými výraznými autory a jejich díly se budou moci návštěvníci setkat? 

Celkem přijede 31 autorů, na každý jeden červencový večer a trošku nám to skočí ještě do srpna. Ale budou to hvězdy současné maďarské literatury. O Maďarsku je dobré vědět to, že současná maďarská literatura má opravdu hvězdy minimálně evropského formátu. Jedním z takových autorů je Pál Závada, který festival otevře hned 2. července. Bude číst ze svého posledního románu.

Je něco, v čem je nám maďarská literatura blízká? Třeba témata, humor...

Myslím, že to bude humor i ta témata.

Tradičně představujete i regionální autory, o koho letos půjde?

Takový první blok bude dnes, 1. července, kterým otvíráme Měsíc autorského čtení v ostravské Dvanáctce od 19 hodin pod názvem Ostravská sajtna, a bude tam asi 25 zdejších autorů.

Program Měsíce autorského čtení a další podrobnosti o festivalu najdete na webu akce ostrava.autorskecteni.cz.

autoři: Silvie Mikulcová , tif
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.