Zajímá vás digitalizace? Přijďte se o ní dozvědět více u nás na Muzejní noci

03120540.jpeg
03120540.jpeg

Letošní ročník Muzejní noci v Českém rozhlase Ostrava bude nejen o tradiční prohlídce vysílacích studií a o hudebním programu, ale hlavním tématem bude digitalizace. V sobotu 9. června si od 17:00 až do půlnoci budete moci prohlédnout různé typy digitálních rádií a připraveny budou i zajímavé přednášky o digitalizaci.

V legendárním Studiu 1 tentokrát zazní jazzové a swingové tóny v podání kapely The JazzCake. Hudební program začne v 18:00 a kolem 21. hodiny kapelu vystřídá hudební redaktor Českého rozhlasu Jiří Tieftrunk. V druhé části večera totiž bude následovat kontaktní pořad pro fanoušky oldies.

OBRAZEM: Noc otevřených dveří v Českém rozhlase Ostrava

Ostravská muzejní noc 2017 v rozhlase

Ostravská muzejní noc měla jedno ze zastavení také v našem rozhlase. Ukázali jsme vám, jak vypadá příprava – a vlastně i průběh samotného vysílání v Českém rozhlase Ostrava.

Jiří Tieftrunk nabídne k poslechu písně zapsané v historii rocku a popu ve známých verzích, ale také v původních nahrávkách, a také písně, které jinde jen tak neuslyšíte. Odborník na hudební historii Jiří Tieftrunk pro vás bude k dispozici až do půlnoci.

Děti a také dospělí se mohou těšit na oblíbené dočasné tetování airbrush, a to nejen ve tvaru slavného rozhlasového „R“.