O pořadu Zazpívejte si s námi

Rubrika věnovaná lidové písni

Ani den bez písničky. Jan Rokyta nazývá svou posluchačsky oblíbenou rubriku celoroční všednodenní. Důvod je prostý – ostravské studio Českého rozhlasu ji vysílá každý všední den, po celý rok. Jan Rokyta vybírá z bohatého repertoáru tradiční folklórní hudby se záměrem nabídnout známou píseň (pokud možno z našeho regionu), kterou si může každý zazpívat. Písničce předchází vtipný a moudrý komentář autora. Posluchač se tak příjemnou formou o vybrané skladbě něco zajímavého doví, a pak si ještě, pokud je mu do zpěvu, může zazpívat. A pokud není – určitě se mu aspoň zlepší nálada.

Hudební rubriku Zazpívejte si s námi připravoval známý ostravský folklorista, muzikant a hudební redaktor Jan Rokyta od roku 2006. A protože dobrý mistr myslí i na šikovné učedníky, od roku 2011 se na vlnách ostravského studia Českého rozhlasu v této rubrice začal objevovat i hlas Jana Rokyty mladšího. Ten pak, po smrti svého otce, přípravu rubriky zcela převzal.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
po-pá 15:50Ostrava

Pořad připravují

Další pořady

 • Na cestě

  Je dávnou specialitou naší malé země, že o víkendech vyrážejí z měst trampové s nabalenými usárnami, teletinami, krosnami či prostě baťohy a směřují do přírody.

 • Výlety

  Průvodce po nejzajímavějších místech Čech, Moravy a Slezska.

 • Stretnutie

  Stretnutie je vysielanie Českého rozhlasu pre slovenských spoluobčanov, ale aj pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o Slovensko a radi počúvajú slovenčinu.

 • Slavné dvojice

  Rozhovory Alex Mynářové s osobnostmi, které pojí rodinné, přátelské nebo pracovní vazby.