ŽIVĚ Z ODTAJNĚNÉHO MÍSTA: Cesta okolo Česka zamířila do liberecké zoo

3. září 2022

Dalším přímým přenosem jsme vás zavedli do nejstarší zoologické zahrady v České republice. V jejím 13hektarovém areálu je chováno více než 170 druhů zvířat.

Vznik se datuje v roce 1904 a vidět tu můžete skoro tisícovku zvířat. To byly některé z indicií, které jsme vám každý všední den v letním projektu Cesta okolo Česka ve vysílání v 9:45 napovídali. Liberecká zoologická zahrada patří mezi vyhledáváné destinace všech věkových kategorií. Mezi její největší lákadla patří bílí tygři, lachtani i slonice Bala.

Pavel Kudrna si pozval k mikrofonu zoology Petru Bolechovou a Luboše Melichara, chovatele slonů Václava Ashenbrennera, chovatelku na úseku pavilonu tropů Michaelu Práškovou a tiskovou mluvčí Barbaru Tesařovou.

autoři: Pavel Kudrna , djo
Spustit audio

O soutěži

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.