Zpěvem k srdci: VUS Ondráš s primášem Štěpánem Blinkou a dívčím sborem

9. září 2020, aktualizováno

Rozhlasové Studio 1 opět ožilo koncertem! V hudebním cyklu Zpěvem k srdci jsme uvítali orchestr lidových nástrojů VUS Ondráš s primášem Štěpánem Blinkou a dívčím sborem.

0:00
/
0:00

V programu zazněly moravské, slezské a slovenské melodie a jako hosté se představili Pavel Ptáček, Jaromír Kučera a Marian Friedl.

Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ je již po desetiletí zárukou profesionálních výkonů a v současné době patří mezi významná evropská folklorní tělesa. Po loňském úspěšném koncertu spojeném se studiovým natáčením profilového CD k 65. výročí souboru se Ondráš i letos opět vrací do koncertního Studia 1 Českého rozhlasu Ostrava.

Štěpán Blinka, primáš souboru Ondráš

Písně z různých koutů Moravy i Slovenska, ale také virtuózní instrumentálky na míru šité muzikantům z Ondráše: to je koncertní program, ve kterém Jaromír Kučera (již jako host) symbolicky předal primášské žezlo svému nástupci a současnému uměleckému vedoucímu Štěpánu Blinkovi.

Představil se rovněž dívčí sbor a zpestřením koncertu byla i účast významného valašského zpěváka Pavla Ptáčka a multiinstrumentalisty (a zpěváka) Mariana Friedla.

autoři: Jan Rokyta , tif

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser