Zveme vás na adventní koncert kapely FiHa s Václavem Neckářem

30. listopad 2016

Český rozhlas Ostrava vám přináší koncert ostravské kapely FiHa s Václavem Neckářem. Adventní vystoupení jsme vysílali z Divadla loutek Ostrava 14. prosince od 18:00.

Václav Neckář se se na české hudební scéně pohybuje už několik desítek let. Zažil vzestupy i pády, ale od muziky ho nic neodklonilo. Teď se velmi dobře cítí mezi mladými muzikanty. Kromě domovské kapely Bacily se spojil s hudebníky o jednu až dvě generace mladšími.

Václav Neckář vystupuje i natáčí s ostravskou skupinou FiHa. Kapelu tvoří mladí ostravští muzikanti. Jedním z nich je Filip Rácz, který si ve svých 26 letech libuje ve věcech i muzice staršího data. I to je jeden z důvodů společného koncertování s Václavem Neckářem. A prý je to moc všechny baví.

Jednoho jejich společné vystoupení jste mohli vidět nebo aspoň slyšet v přímém přenose a na YouTube najdete záznam celého koncertu.

Související

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová