Zveme vás na adventní koncert kapely FiHa s Václavem Neckářem

30. listopad 2016

Český rozhlas Ostrava vám přináší koncert ostravské kapely FiHa s Václavem Neckářem. Adventní vystoupení jsme vysílali z Divadla loutek Ostrava 14. prosince od 18:00.

Václav Neckář se se na české hudební scéně pohybuje už několik desítek let. Zažil vzestupy i pády, ale od muziky ho nic neodklonilo. Teď se velmi dobře cítí mezi mladými muzikanty. Kromě domovské kapely Bacily se spojil s hudebníky o jednu až dvě generace mladšími.

Václav Neckář vystupuje i natáčí s ostravskou skupinou FiHa. Kapelu tvoří mladí ostravští muzikanti. Jedním z nich je Filip Rácz, který si ve svých 26 letech libuje ve věcech i muzice staršího data. I to je jeden z důvodů společného koncertování s Václavem Neckářem. A prý je to moc všechny baví.

Jednoho jejich společné vystoupení jste mohli vidět nebo aspoň slyšet v přímém přenose a na YouTube najdete záznam celého koncertu.

Související

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.