Adam Uličný, V představách

21. srpen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Adam Uličný

V hudebním přístavu zakotvil Adam Uličný, zpěvák, textař a skladatel, který je novou postavou na poli populární hudby.

Adam pochází z Ostravy, v hudbě získal nejprve klasické vzdělání, později působil i v několika kapelách. V nedávné době se Adam rozhodl vydat na sólovou dráhu. O tom, že jeho rozhodnutí bylo pečlivě promyšlené, svědčí kvalita zpracování, důslednost a zodpovědnost, s jakou Adam Uličný do popové hudby vstoupil.

Dnešní písnička má název V představách. Na rozdíl od sociologicky široce platného tématu koronaviru v minulé písni Přestali jsme si vážit, je nový song V představách zachmuřenou baladou o vztazích.  O realitě a snu a touze mít ve věcech jasno. Adam zatím potvrdil, že ve svém životě jasno má a dokáže svůj názor předat i posluchačům.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.