Akce Vstupy zdarma nejde plně vyžít, většina atrakcí je znovu zavřená
10. říjen 2020 07:00
Vzhledem k novým vládním opatřením lidé v Moravskoslezském kraji nemohou využít akci na vstupy zdarma. Kraj tak chtěl po první vlně pandemie koronaviru podpořit cestovní ruch. Většina turistických atraktivit ale musí dočasně zavřít.
Čtěte také
Už teď je mimo provoz například ostravská ZOO. Od pondělí pak budou nepřístupné také památky, muzea a galerie.
V provozu zůstanou jen některá místa. Jde třeba o Vodní mlýn Wesselsky v Odrách, rozhlednu Bílov nebo vysílač na Pradědu. Otevřená by měla být i Vysoká pec č. 1 v Dolních Vítkovicích.
Podle hejtmanství se ale může situace změnit. A lidé by si měli otevírací dobu ověřit na webu.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
V 92 letech zemřela Zdena Mašínová, dcera odbojáře Josefa Mašína a sestra Josefa a Ctirada
-
Knihovna Václava Havla si zvolila novou dozorčí a správní radu. ‚Bez mého vědomí,‘ reaguje Havlová
-
Pokud děti začnou s druhým jazykem později, není to katastrofa. Výsledky jsou srovnatelné, tvrdí ředitel
-
Covid měli kluci naplánovaný, řekl na besedě s Rajchlem. Teď nastoupil na vnitro jako šéf sekce
