Až vyjde měsíc, zpívá opavský rodák Matěj Burda v popové oddechovce

17. červen 2022

V Hudebním přístavu vítáme Matěje Burdu. Rodáka z nedaleké Opavy, který se po pár letech příprav vrhnul s chutí na sólovou dráhu. Výsledkem jeho dosavadního snažení jsou dva singly.

TV jsme si už představili minule, byla to setmělá melancholická baladka s hitovým šmrncem. Dnes nás čeká novější píseň Matěje s názvem Až vyjde měsíc. Je to bezstarostná, odvázaná taneční pecka, která se ideálně hodí na party. Nemá žádné jiné ambice, proto nebudeme zabrušovat ani do textu ani hudebního zpracování. Je to prostě oddechová záležitost.

I takové písně mají své místo pod sluncem a dokážou zpříjemnit den i noc. Matěj Burda v současnosti pracuje na svém sólovém debutu, tak mu držme palce, ať je mu co nejvíc povede a osloví hodně lidí.

Příjemný poslech Českého rozhlasu Ostrava vám přeje Milan Bátor.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.