Blízký i vzdálený. To je nové album Vladyho Gryce, ze kterého hrajeme Bejt tak

17. březen 2021

Návrat ztraceného syna. Tohle ustálené rčení se celkem hodí na zpívajícího textaře, který si říká Vlády Gryc. Pochází z Ostravy, kde žil do svých pětadvaceti let.

Vlady Grac spolupracoval například s Vladimírem Figarem, ale později vycestoval do Kanady a Ameriky. Po svém návratu se usadil v Německu a pohybuje se mezi dvěma adresami v Ostravě a v Berlíně.

Ke zpívání se Grayc vrátil v roce 2015. O dva roky později vydal své debutové album Já svý sny mám. A na sklonku loňského roku Gryc vydal druhé album s názvem Blízký i vzdálený. Ideální název vystihující toulavé boty tohoto ostravského kosmopolity.

O jeho aktuální nahrávce si více prozradíme v dalším hudebním přístavu. Naznačím jen, že se jedná o velkorysý projekt, na kterém se podílelo několik výborných muzikantů.

Hudbu a její aranžmá obstaral výtečný pianista a skladatel Michal Worek, který dopřál nádherným textům Vladyho Gryce skutečně multižánrovou vizáž. Z dalších jmen čteme na nahrávce jména jako Adam Malík, Lukáš Čunta či zpěvačka Marcela Březinová.

Nyní už slíbená první ochutnávka z alba Blízký i vzdálený Vladyho Gryce. Píseň se jmenuje Bejt tak.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...