Budova západního nádraží v Opavě je po rekonstrukci, zázemí tam najde i policie

29. březen 2023 15:25

Nádražní budova na vlakové zastávce Opava západ je po rozsáhlé rekonstrukci. Objekt z konce 19. století opravila Správa železnic za 104 milion korun. Cestujícím bude k orientaci ve vlakových spojích sloužit nový informační systém a část budovy navíc využije jako služebnu i policie.

Velká oprava se soustředila hlavně na nádražní budovu, nástupiště prošla rekonstrukcí už v roce 2016. „Tehdy se tady budovala dvě bezbariérová nástupiště pro pohodlnější nástup do vlaků a proběhla i celková rekonstrukce kolejiště a zabezpečovacího zařízení. Nyní jsme se soustředili především na tu samotnou budovu tak, abychom opravdu jí vrátili původní krásu a lesk,“ uvedl ve vysílání Českého rozhlasu Ostrava mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Nástupiště prošla rekonstrukcí už v roce 2016

Budova bude kromě drážních účelů sloužit také policii nebo poště. „Převážnou část budovy bude využívat Policie ČR. Bude zde sídlit pracoviště opavského dopravního inspektorátu a to bude využívat opravdu velké množství prostor. Pak zůstává pobočka České pošty a kromě toho jsou to už prostory pro cestující, to znamená čekárna, pokladny, toalety a tak dále,“ doplnil Gavenda.

Historie stanice Opava-západ se začala psát v roce 1872 pro cestující dál směrem na Krnov a Bruntál. Postupně sice ztratila pozici centrálního nádraží, ale dodnes patří k rušným místům. Hlavně při cestách do práce a do škol.

Nádraží Opava západ
Spustit audio

Související