Café Industrial přejmenované na CI3 představuje album Hodně řeky

28. duben 2021

Když se řekne kapela CI3, většina z vás si asi nic nevybaví. Lepší už to je s kapelou jménem Café Industrial. Právě tato osobitá formace si změnila název na CI3 a nahrála nové album. Nazvala jej záhadně Hodně řeky.

Je pravdou, že jako řeka některé z devíti nových písní opravdu zní. Někdy se sotva vlečou a jejich ležérní klid má meditativní nádech. Jindy pádí prudce a nezadržitelně vpřed a na svých vlnách vezou napětí, disharmonické zvraty a mrazivou atmosféru, kdy srdce a duše chce křičet a neví proč.

Nové album Hodně řeky je třeba hodně poslouchat, jinak vám proteče mezi prsty a nezůstane z něj ani kapka. Kdo si dá tu práci, bude příjemně odměněn.

Pro dnešní den jsem pro vás vybral písničku s názvem Orli. Příjemný poslech Českého rozhlasu Ostrava vám přeje Milan Bátor. 

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.