Čápi zaplňují svá hnízda. Lidé jejich návraty doslova žijí
Hnízda napříč celým Moravskoslezským krajem zaplňují čápi. Vracejí se teď z teplých krajin a podle ornitologů ve většině případů přilétají na stejná místa, ve kterých hnízdili v předešlých letech.
Někde lidé jejich návraty doslova žijí. A to třeba v ostravské části Hrabová. „Poslední tři roky jsme měli to štěstí, že jsme byli u toho, jak přiletěl samec a pak samička,“ popisuje fotograf Libor Hromádka z ostravské Hrabové. I letos nechyběl u jejich příletu.
Česká ornitologická společnost na internetu aktualizuje mapu s čapími hnízdy. Po celé republice už je jich obsazených více než 500. „Čápi už přilétají na hnízda víceméně celoplošně,“ říká ornitoložka Gabriela Dobruská.
Počet zaplněných hnízd podle ní nakonec může být ještě vyšší. Výskyty čápů se do mapy totiž stále ještě doplňují.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Matesová: Celní dohoda byla nejméně škodlivá varianta. Bez spojenectví s USA fungovat nedokážeme
-
Advokát Jansta z kauzy Motol je na svobodě. Státní zástupkyně souhlasila s kaucí 15 milionů korun
-
Mobilní síť O2 se potýká s výpadky. Volání a datové služby začínají postupně opět fungovat
-
Bouře Floris udeřila na Británii a Irsko. Tisíce domácností jsou bez proudu, komplikuje se doprava