Černí pasažéři v Ostravě můžou ušetřit za pokuty

15. prosinec 2018 09:37
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tramvajová doprava v Ostravě

Ostravský podnik sníží od ledna pokutu černým pasažérům. Musejí si ale po přistižení koupit roční jízdenku. Cestující pak za pokutu zaplatí jen pětistovku namísto 1500.  Roční jízdenka přijde na 3999 korun.

Bude-li chtít černý pasažér ušetřit, musí si celoroční kupon koupit do sedmi dnů od přistižení bez jízdenky. Firma se inspirovala při loňské amnestii, tehdy lidem pod stejnou podmínkou odpustila všechny dluhy.

„Získali jsme další tisícovku cestujících, kteří s námi určitě jezdili asi celý rok, protože jinak by si nekupovali roční kupon. A i to je pro nás důležitým krokem ke zlepšení kultury v cestování,“ říká ředitel dopravního podniku Daniel Morys.

Ke zlepšení kultury cestování v Ostravě má přispět i zvýšení počtu asistentů přepravy, kteří pomáhají cestujícím, ale také například vykazují lidi bez platné jízdenky. Místo nynějších zhruba 40 jich bude téměř 60.

Asistenty přepravy DPO zavedl loni v dubnu a reakce veřejnosti na ně jsou podle ředitele veskrze pozitivní. "Víme, kde je lidé chtějí ve větší míře, na tato místa se zaměřujeme," řekl Morys.

Ceny dlouhodobých ani krátkodobých jízdenek DPO v příštím roce měnit nebude.

autor: mik | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související