Co jsem neudělal. To je naše druhá ukázka z nového alba Jana Vytáska

21. říjen 2022

V Hudebním přístavu nám hrají písně Jana Vytáska. Populárního zpěváka, skladatele a muzikanta, který se na tuzemské hudební scéně pohybuje s obratností jako autor i interpret.

Vytásek letos vydal nové album nazvané Na houpačce. Název naznačuje společenské změny, které se poslední roky udály. Písně vycházejí z jeho prožitků a zkušeností. Vytásek je zpěvák s výraznou hlasovou barvou. Má také značný pěvecký rozsah a bezpečnou techniku, která mu umožňuje slušný rozlet.

Nové album Na houpačce je podařená nahrávka, která i problémy a trable pojmenuje tak, že z toho nedostanete depresi.

Další ochutnávkou je píseň s názvem Co jsem neudělal. Proto v tomhle světa zmatku, žádný cesty nemaj zkratku, musí se projít, aby mohli jsme dál, zpívá Jan Vytásek a s jeho slovy nelze než souhlasit.

Příjemný poslech Českého rozhlasu Ostrava vám přeje Milan Bátor.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.