Do školy ještě děti nemůžou, ale už se mohou zapojit do kolektivních tréninků
Pondělní odpoledne přineslo úlevu malým sportovcům, rodičům a nakonec i trenérům. Uvolnění opatření v nouzovém stavu zase vypustilo děti ve sportovních klubech na hřiště. Tak jako ve fotbalovém klubu Slovan Ostrava.
Fotbalové přípravky Slovanu Ostrava se po téměř dvou měsících potkaly na hřišti. Po posledním březnovém tréninku v hale mohli nejmenší fotbalisté konečně vyběhnout na voňavý zelený trávník. A trenéři jim dopřáli po tak dlouhé pauze jen hraní a vážili si jediné dívky v týmu.
Čtěte také
Děti se na první trénink moc těšily. „Hodně, hodně. Na fotbal, na kamarády. Fotbal je zajímavý, ale ty kličky jsou trochu těžké,“ říkaly děti.
Že se děti zabaví a unaví, z toho měli radost i rodiče, především maminky. „Jsem nadšená, že děti začaly zase sportovat, protože doma už je to k nevydržení. Konečně se zase děje aspoň něco,“ shodovaly se.
Dokonce i dochvilnost byla tentokrát vzorná. „Kluk se nemohl dočkat, byl tady snad o hodinu dřív,“ směje maminka jednoho z malých fotbalistů.
Čtěte také
Podobné pocity jako rodiče a děti ale zažívali i trenéři. Tak jako Jan Slavík. „Měsíc a půl, možná dva, je opravdu dlouhá doba. Některé rodiče jsem po Mariánských Horách potkával, byl jsem na tom úplně stejně jako kluci. Bylo to náročné na psychiku i na fyzičku,“ poznamenal trenér.
Dalšími tréninky malých fotbalistů se bude fyzička trenérů a hlavně radost dětí jen utvrzovat.
Související
-
Dopady karantény na dětské sportovce? Trénují doma a plní dovednostní výzvy
Nejen profesionální sportovci v době koronavirové pandemie trpí. Třeba fotbalisté z přípravek ve věku pěti až desíti let už více než měsíc neviděli své trenéry.
-
Klub plaveckých sportů Ostrava vymyslel pro své členy zábavnou formu poměřování výkonů
Čtrnáct bodů za celodenní výlet do hor, dva body za každý uběhnutý kilometr, naopak jeden minusový bod za půl hodiny počítačových her nebo pobytu na sociálních sítích.
-
Jak si v karanténě obstarat nákup, kam se obrátit o pomoc, jak poznat koronavirus?
Jak poznat koronavirus, kam se obrátit o pomoc, jak si v karanténě obstarat nákup? Nabízíme vám vše na jednom místě.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.