Do studia Českého rozhlasu Ostrava přišli koledovat tři králové

7. leden 2019

Ve městech a obcích celé republiky probíhá až do 14. ledna tradiční Tříkrálová sbírka. A koledníci zavítali i do Českého rozhlasu Ostrava.

Zazpívali koledy a také prozradili, že letošní výtěžek Tříkrálové sbírky půjde především na Mobilní hospic sv. Kryštofa, na Hospic sv. Lukáše, chráněné dílny, které provozuje Charita sv. Alexandra, a také na dva programy pro lidi ohrožené sociálním vyloučením.

Přispět můžete jak přímo koledníkům v ulicích, tak i prostřednictvím DMS. Další podrobnosti najdete na oficiálním webu Tříkrálové sbírky.

Poslechněte si, jak návšteva koledníků u nás ve studiu vypadala. A ještě přídáváme krátké video:

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.