Dobro mezi lidmi ještě je, říká paní Serišová. Pro nemocnici háčkuje chobotničky

Paní Alena Serišová háčkuje chobotničky pro karvinskou nemocnici prakticky všude
Paní Alena Serišová háčkuje chobotničky pro karvinskou nemocnici prakticky všude

Velký ohlas vzbudila u vás reportáž o háčkovaných chobotničkách z Karviné. Vyrábí je Alena Serišová pro kojence z nemocnice v Karviné-Ráji. Chapadla hraček totiž dětem připomínají pupeční šňůru a dotykem se uklidní. Dvaapadesátiletá dobrovolnice má přitom tři děti v pěstounské péči a bavlnky si kupuje ze svého. Její příběh zaujal hodně lidí a nabízejí peníze i bavlnky, děkujeme!

„Přesvědčilo mě to, že to dobro mezi lidmi ještě je. Když jsem já sama sháněla nějaké sponzory, nějaké ochotné lidičky, moc se mi to nedařilo. Ale vidím, že jsou. A nehlásí se jen lidé odtud, ozývají se třeba z Pardubic, Olomouce a z dalších měst. Člověka to hodně potěší,“ děkuje paní Serišová. Všechny dárce a kontakty na ně si eviduje v sešitě.

Novorozencům z karvinské nemocnice Ráj pomáhají chobotničky. Háčkuje jim je paní Serišová

Paní Alena Serišová háčkuje chobotničky pro karvinskou nemocnici prakticky všude

Při procházce Karvinou můžete v čekárně nebo na lavičce v parku potkat sympatickou brunetu, která nedělá nic jiného, než háčkuje. Alena Serišová se totiž rozhodla pomáhat novorozencům z tamní nemocnice a vyrábí pro ně malé chobotničky.

Velkou radost ze záplavy dárců měli také na novorozeneckém oddělení karvinské nemocnice. „Byli jsme moc rádi a také překvapeni, že se ještě tolik dobrých lidí najde. Navíc paní Serišová je velmi skromný člověk, který se nerad chlubí. Bere to tak, že kdo chce dát, ať dá a ať o tom příliš nehovoří. Ale ta její dobrovolná činnost – krom toho, že ji stojí neskutečné množství času, tak ji stojí i nějaké peníze, je to asi 1000 až 1500 korun měsíčně,“ dodává staniční sestra Markéta Kurovská.