Eva Tvrdá: Andělé, tabulky a sny

Čtyři krátké povídky o lásce, vodě, dětech a touze najdeme ve sbírce Evy Tvrdé Andělé, tabulky a sny. Pro rozhlas texty upravila Eva Lenartová, v režii Tomáše Soldána uslyšíme  Ondřeje Bretta, Josefa Kalužu, Kristýnu Panzenberger-Krajíčkovou a  Magdalénu Holcovou.

Účinkují: Josef Kaluža, Kristýna Panzenberger-Krajíčková, Ondřej Brett a Magdaléna Holcová
Připravila: Eva Lenartová
Zvuková spolupráce: Aleš Huber
Režie: Tomáš Soldán
Premiéra: 8. 5. 2022
Natočeno: v Českém rozhlase Ostrava

Hlučínská prozaička Eva Tvrdá se systematicky zabývá dramatickou historií regionu, ale nevyhýbá se ani jiným tématům. Čtyři krátké povídky o lásce, vodě, dětech a touze ze sbírky Andělé, tabulky a sny zachycují silné momenty všedního dne a akcentují především vnitřní svět hrdinů vyprávění.

V úvodní povídce plné černého humoru se Bezstarostná jízda promění v boj o život. Bouřka nabídne dva pohledu na jednu situaci. Povídka Láska ukáže, jak nás naše děti dokážou zaskočit. A Bazén dá prostor vnitřním promluvám sedmi plavkyň různého věku.

O jedenáct malých rolí se v Rozhlasovém listování podělí čtyři herci: Ondřej Brett, Josef Kaluža, Kristýna Panzenberger-Krajíčková a  Magdaléna Holcová.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová