Fotbalisté Karviné mají kvůli koronaviru odložené dva ligové zápasy

21. říjen 2021

Ligová fotbalová asociace (LFA) odložila na neurčito nejbližší dva prvoligové zápasy Karviné doma s Ostravou a venku s Bohemians 1905. Slezané, kterým patří poslední místo v tabulce, jsou z rozhodnutí Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje v karanténě kvůli vysokému počtu nakažených v týmu. LFA o tom informovala v tiskové zprávě.

Před sezonou každý klub poslal třicetičlenný seznam svého kádru. Řídící orgán soutěže může odložit zápas ve chvíli, kdy je z tohoto seznamu kvůli karanténním opatřením a izolaci nemocných osob k dispozici méně než 13 hráčů do pole a jeden gólman. Karviná má aktuálně mimo 20 hráčů: šest jich je v izolaci a 14 v karanténě. LFA proto vyhověla žádosti klubu o odložení.

Čtěte také

Slezané jsou prvním celkem v sezoně, jejichž zápasy musely být kvůli koronaviru odloženy. Navíc je téměř jisté, že příští středu nesehrají ani osmifinále domácího poháru na hřišti Slovácka.

Dosud bylo v tomto ročníku nejvyšší soutěže odloženo pouze utkání mistrovské Slavie s Olomoucí, jelikož Pražané požádali o více času na přípravu před domácí odvetou 3. předkola Ligy mistrů s budapešťským Ferencvárosem.

Kvůli covidu-19 musela v minulém ročníku do karantény víc než polovina z tehdejších 18 prvoligových celků, odložena byla řada duelů. Problémy s koronavirem měly i další týmy, které ale do izolace nemusely. Všechna utkání se dohrála.

Před touto sezonou LFA rozhodla o tom, že zápasy první ligy se kvůli případným karanténám budou odkládat jen do 25. kola. Pak budou muset týmy k utkání nastoupit, jinak prohrají kontumačně. Nasadit mohou jakékoliv hráče. LFA sáhla k úpravě především proto, aby nedošlo k něčemu podobnému jako v ročníku 2019/20, kdy se nedohrála nadstavbová skupina o záchranu a nikdo nesestoupil.

Kromě hráčů měl pozitivní test na koronavirus i sportovní ředitel Karviné Lubomír Vlk, který v nedělním ligovém utkání v Olomouci nahradil na lavičce trenéra Bohumila Páníka. Právě ten měl pozitivní test jako jeden z prvních. Tiskový mluvčí klubu Adam Januszek ve středu ČTK potvrdil, že v realizačním týmu jsou kromě kustoda a maséra všichni nemocní.

Karviná jako jediné mužstvo v ligové sezoně z 11 utkání žádné nevyhrála a je se čtyřmi body na posledním 16. místě. Na neuspokojivé výsledky doplatil již dříve trenér Jozef Weber, který byl na začátku října odvolán a na jeho místo přišel Páník.

zdroj: ČTK
Spustit audio