Frýdek-Místek na tři dny rozezní jazz

22. červenec 2016

Do klubů, na zámek, ale třeba i do podchodu zavítá letos frýdecko-místecký festival Jazz ve městě. Jeho program začíná právě dnes a potrvá až do neděle.

Hudebním fanouškům letos nabídne celkem 8 koncertů, na kterých vystoupí třeba Tonya Graves nebo jazzová pianistka Beata Hlavenková.

Třídenní program odstartuje dnes na nádvoří Frýdeckého zámku, kde od 20 hodin zazpívá majitelka velkého černošského hlasu Melanie Scholtz z Kapského Města.

Od zítřka se koncerty přesunou do místních klubů a jeden se odehraje i v Křížovém podchodu.

Vstupenky na festival jsou v prodeji ve všech pobočkách Beskydského informačního centra, v hale Polárka a on-line na www.kulturafm.cz.

autor: Kateřina Daňková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.