V Ostravě dnes vyvrcholí festival Janáčkův máj

9. červen 2016

Mezinárodní festival Janáčkův máj dospěl do finále. V Domě kultury města Ostravy dnes uvede závěrečný koncert letošního 41. ročníku.

Jeho hlavní hvězdou bude velšský pianista Llŷr Williams, který vystoupí s Beethovenovým 5. klavírním koncertem. Doprovázet ho bude Filharmonie Pardubice, čili orchestr, kterému je klasicismus velice blízký, říká ředitel festivalu Jaromír Javůrek.

„Druhá polovina koncertu bude patřit poslední symfonii Wolfganga Amadea Mozarta, která má přízvisko Jupiter. Takže se vydáme do hvězdných výšin s nadějemi v lepší zítřky,“ dodává Javůrek.

Festival letos v sedmi městech moravskoslezského regionu nabídl celkem 19 koncertů. Hlavní linkou letošního ročníku byla myšlenka mezinárodní spolupráce, kterou pořadatelé ukryli do podtitulu ‚Všichni lidé bratry jsou‘.

autor: Kateřina Daňková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.