Hudba a písně pro televizní projekty. I to vznikalo v ostravském rozhlase

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Televizní studio Ostrava v roce 1956

Ostravský rozhlas s mladší sestrou televizí ruku v ruce postupoval v hledání a uvádění mladých talentů. A tak stojí za pronikavým úspěchem ostravské nové vlny 60. let.

Na scéně populární hudby tak zazářili třeba Pavel Novák, Hana Zagorová, Marie Rottrová, Věra Špinarová, Petr Němec, Zdeněk Mann, Luděk Nekuda a spousta dalších. Nahrávání písniček i pro televizi se ale samozřejmě uskutečňovalo v rozhlasovém Studiu 1, protože televize takové neměla.

Kromě toho se v S1 natáčely také písně pro různé televizní projekty, třeba staré hornické a dělnické písně pro televizní Kolonie a Haldy. A právě o nich je toto vydání Tónů. Poslechněte si.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová