I rostliny potřebují vápník, připomíná zahrádkář. Úroda bude kvalitnější
Letní zahrádkářská sezóna pomalu vrcholí, řeč je proto o sklizni ovoce a zeleniny, o chorobách, škůdcích a přihnojování rostlin a také o tom, co ještě můžeme zasít pro podzimní sklizeň.
Jak dosáhnout co nejlepší úrody? Podle pana Šteffka se dá kvalitě ovoce i zeleniny pomoci vápníkem. Rostliny stříkat vápenným roztokem.
„Ten vápník se stříká na list, ze kterého ho rostliny ochotně vemou a zabudují do plodů. Čili ovocnáři už teď několikrát stříkali a také já jsem teď stříkal papriky, rajčata i jabloně,“ popisuje zahrádkář.
Postřiků by mělo být několik a nanášet by se měly co dva týdny.
Spoustu dalších rad uslyšíte v záznamu naší rozhlasové Poradny.
Související
-
Zahrádkáři čelí invazi slimáků. Přemnožení škůdci dokážou zlikvidovat celou úrodu
S invazí slimáků teď bojují zahrádkáři v Moravskoslezském kraji. Škůdci se totiž přemnožili po nedávných vydatných deštích. Slimáci přitom dokážou zlikvidovat celou úrodu.
-
Švestka je v ohrožení, královna českých sadů zůstává už jen na zahradách
České švestky se těšily věhlasu po celé Evropě už na konci 15. století. Sazenice tohoto lahodného ovoce dovezl do českých zemí Karel IV. z Francie.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.
Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu


Nebojte se klasiky!
Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?