Karviná nejspíš odehraje domácí zápasy fotbalové ligy bez diváků

30. červen 2020 13:12
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Fotbalový míč

Podle posledního nařízení ministerstva zdravotnictví se kvůli ohnisku nákazy koronaviru na Karvinsku nesmí v regionu konat akce s účastí nad sto lidí. To by pro místní ligové fotbalisty Karviné znamenalo dohrát skupinu o záchranu a případnou baráž bez diváků.

„O nových opatřeních ministerstva zdravotnictví samozřejmě víme, ale my si musíme počkat na protokol od ligové fotbalové asociace. Tím, že s Příbramí hrajeme až 12. července, je pořád relativně dost času,“ čeká na další informace tiskový mluvčí karvinského klubu Adam Januszek.

Ligová fotbalová asociace už při prvním rozvolnění poukazovala na to, že s limitem sta osob nelze ligové utkání odehrát. O situaci bude asociace jednat v nejbližších dnech.

Každopádně karvinský trenér Juraj Jarábek je zklamaný. „Podpora fanoušků nám chybí a bude chybět hlavně v tom domácím prostředí,“ říká.

Karviná má tedy v bojích o záchranu jasnou nevýhodu. Poslední domácí zápas ji čeká 12. července proti Příbrami. To může být klíčový zápas o setrvání klubu v první lize.

Karviná letos získala v domácím prostředí 17 z celkových 27 bodů a na to Jarábek spoléhá. „Doma hrajeme dobře a myslím, že kdyby tam byla atmosféra, tak zválcujeme asi každého. My to musíme zvládnout i bez fanoušků,“ tuší Juraj Jarábek smutnou realitu.

Spustit audio

Související