Když rozhlasáci odcházejí...

Během několika posledních dní opustili tento svět hned tři rozhlasáci, režisérka Dagmar Joklová a členové bývalé mládežnické redakce Petr Breitkopf a Jindřich Pravda.

Dáša měla v prosinci osmdesát, oba kluci už taky přes sedmdesát, ale přece jen, mohl ten život být delší. A měl. Náš počítač eviduje u jména Joklová (předtím Jakubovská) na 900 režijních počinů, rozhlasových her, dramatizací, pohádek, publicistických pořadů.

A to ve výčtu chybí desítky, ba stovky živých vysílání mimo jiné tříhodinových mládežnických bloků na celostátní okruhy. Na těch se podíleli i Jindřich s Petrem a bylo u toho plno nervozity, napětí, ale především srandy. Však si to poslechněte.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová