Koalice v Karviné je dohodnutá. Město povede ČSSD spolu s KSČM a ANO
16. říjen 2018 14:00
Sociální demokraté společně s komunisty a hnutím ANO dnes v Karviné podepíší koaliční smlouvu. Sociální demokraté budou mít v městské 11členné radě 7 křesel, další dva partneři pak po dvou.
Primátorem zůstane sociální demokrat Jan Wolf. Prioritou je podle něj zvyšování bezpečnosti ve městě.
„Chceme, aby se lidé, kteří bydlí v Karviné, v klidu vyspali, aby se nebáli jít domů do vchodů, aby se nebáli chodit po ulicích. Druhá priorita je samozřejmě pracovat na tom, aby se lidem v Karviné žilo dobře,“ říká Wolf.
Komunální volby v Karviné vyhrála ČSSD a získala 19 mandátů v zastupitelstvu. Druhé skončilo ANO s devíti křesly, třetí KSČM bude mít pět zastupitelů. Karvinské zastupitelstvo má 41 členů.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Fotbalisté Baroš a Berger i ministr Klempíř. Policie popsala, jak podvodník z lidí vylákal miliardu
-
ŽIVĚ: Sparta odvrací konec sezony, dál může jít Kometa. Radiožurnál Sport vysílá přímé přenosy
-
Bříza: USA chtějí v Íránu poslušný režim. Nevadil by jim ten současný, musel by jim ale jít na ruku
-
ONLINE: Rusko předvolalo velvyslance Británie a Francie kvůli použití jejich raket při útoku na Brjansk