Krajina setkání. Vybíráme z alba Pozdní sběr muzikanta Richarda Baksevanidise

23. únor 2024

Doufat, že je proč se ptát, přeje si Richard Baksevanidis na svém novém albu nazvaném Pozdní sběr.

Nahrávka písničkáře ze Zábřehu na Moravě zní jako citlivá, jemná a osobní kolekce písní, které nevznikly náhodou. Stojí za nimi odhodlání, dobré řemeslo, intuice a správné načasování. Písně Richarda Baksevanidise lze popsat jako nápaditý pop s folkovými a rockovými kořeny.

Pozdní sběr je akustická nahrávka, která se obešla bez elektroniky či samplů. Přesto výsledek nezní staromódně, ale současně a přítomně. Je to dáno kvalitou hudby a textů a hravou formou, která dává jeho písním nevšední tvar a volnost. Album Richarda Baksevanidise rozhodně stojí za poslech.

Příjemný poslech Českého rozhlasu Ostrava vám přeje Milan Bátor.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.