Kytarista Luboš Andršt má v ostravském rozhlase desítky nahrávek

Mezi spoustou výborných lidí, co tento svět v závěru minulého roku opustili, se ocitlo i jméno kytaristy Luboše Andršta. V devadesátých letech často spolupracoval s ostravským Jazzovým rozhlasovým orchestrem, měl blízko k Borisi Urbánkovi a společně s ním i se slovenskou jazzovou scénou, především s Petrem Lipou.

Petra Lipu Luboš Andršt doprovázel často, se svým Blues Bandem a v podobných seskupeních. V tomto dorazil do ostravské jedničky v říjnu 2003, mistrem zvuku byl Aleš Huber, tehdy představitel mladé generace ostravských zvukařů, která střídala slavnou trojici Roubal-Šmiták-Výrek; dnes už je Aleš příslušníkem generace řekněme střední. Čas nezastavíš...

Luboš Andršt, na kterého dneska vzpomínáme, se už do nahrávacích studií ani na koncertní pódia nevrátí. Desítky jeho nahrávek z ostravské jedničky ale máme dobře schované, a občas je vytáhneme na světlo světa. Jako třeba teď. Však si to poslechněte.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?