Literární historik Pavel Hruška a Ostravské kulturní stopy

26. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Literární historik Pavel Hruška

K novým online vzdělávacím pořadům, ve kterých systematicky mapuje  ostravské umění a kulturní dědictví  spolek Fiducia, patří  Ostravské kulturní stopy. Dnes se v nich vydáme s literárním historikem Pavlem Hruškou do Ostravského Donbasu.

Ostravský spolek Fiducia rozvíjí systematicky své aktivity i v čase covidových opatření. Nově mapuje ostravské umění a kulturní dědictví v on-line vzdělávacím cyklu pod názvem Ostravské kulturní stopy. Každý pořad má svého průvodce. Literární historik Pavel Hruška připravil na jaře další díl virtuální kroniky pod názvem Ostravský Donbas aneb Nová huť v krásné literatuře. Ostravské kulturní stopy připravuje spolek Fiducia s Ústavem filmové, televizní a rozhlasové tvorby Slezské univerzity.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová