Martin a Renáta Stillerovi po půl roce dojeli do cíle
Dvojice frýdecko-místeckých cestovatelů dorazila po půl roce v sedle kola do svého cíle v San Franciscu. Martin a Renáta Stillerovi se v březnu vydali na 7000 kilometrů dlouhou pouť přes Kubu, Mexiko a jihozápadní část Spojených států amerických. Jejich putování průběžně sledoval i Český rozhlas Ostrava.
Náročná mise cyklocestovatelů skončila v noci z pondělí na úterý středoevropského letního času. „Jsme v cíli. Dosáhli jsme Kensingtonu/San Francisco a tady definitivně sbalíme kola do krabic. Čekají nás už jen tři dny, které strávíme poznáváním San Francisca,“ řekl Českému rozhlasu Ostrava Martin Stiller.
Dodal, že naplánovaných 7000 kilometrů dosáhli přesně u domu v jejich cíli. „A to jsme nemuseli ani kroužit po okolí. Přesný planning a timing,“ řekl s úsměvem cyklocestovatel.
Reportáže z cesty manželské dvojice z Frýdku-Místku najdete v psané, zvukové i fotografické podobě na speciální stránce Českého rozhlasu Ostrava Napříč Amerikou na kole.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Bříza: Íránské revoluční gardy pomalu začínají stát ovládat. Trump mírovou dohodu oznámil už třicetkrát
-
Mám opancéřované dveře, vysvětluje proruský separatista, jak přežil pokus o atentát v Moskvě
-
‚Jsem pravicová liberálka.‘ Pěvkyně Pecková vyzve za ODS v Praze 9 v senátních volbách Smoljaka
-
Elon Musk se stal prvním dolarovým bilionářem poté, co se akcie SpaceX dostaly na burzu