Městský mobiliář jako umění. S Jaroslavem Prokopem o letošním Sympoziu prostorových forem

19. září 2021

Lavička, květináč, stojan na kolo. Tématem letošního Sympozia prostorových forem, které před pár dny skončilo v Ostravě, byl Městský mobiliář.

Letos se sympozia vlivem různých omezení účastnili především zdejší sochaři a umělečtí kováři, a to studenti, absolventi a pedagogové Střední umělecké školy AVE ART, která akci už tradičně pořádá. S ředitelem školy Jaroslavem Prokopem jsme se sešli před Kulturním domem Akord v Ostravě-Zábřehu, protože právě tam si teď mohou všichni díla vytvořená na Sympoziu prostorových forem zblízka prohlédnout.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.