Migréna není jen bolení hlavy. Touto nemocí trpí každý desátý

10. září 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Neurolog Lukáš Klečka, lékař Městské nemocnice Ostrava

Migrénou trpí každý desátý člověk na světě. Je to závažné neurologické onemocnění, které zůstává často podceňované a nepochopené. Migréna totiž není pouhé bolení hlavy.

Zasahuje do všech oblastí života. Vyžaduje proto péči specialisty a individuální léčebný postup. Skutečným odborníkem na tuto problematiku je neurolog Lukáš Klečka, lékař Městské nemocnice Ostrava.

„Pacienty s migrénou kromě schvacující bolesti hlavy sužuje také nevolnost, citlivost na světlo a zvuky, komplexní únava, ale i zvracení. Právě tyto doprovodné příznaky jsou něčím, čím se liší ataka migrény od běžné bolesti hlavy,“ zdůrazňuje Klečka.

Jak je to u nás s dostupností odborné léčby? A dá se vůbec migréna léčit? Nejen na tyto otázky uslyšíte odpovědi v záznamu naší rozhlasové Lékárny.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Současná Británie lichotivě i nelichotivě

Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu

Jiná Británie

Jiná Británie

Koupit

Aktuální sonda do britské společnosti. „Většina lidí při podpoře brexitu nemyslela na peníze z EU nebo celkově na ekonomiku. Měli strach z imigrace a znělo jim v uších prázdné heslo: „Chceme zpátky svoji zemi,“ říká v knize šéf cornwallské regionální správy John Pollard.