Motorkář je na silnici jedním z nejzranitelnějších. Tak na to dávejme pozor

18. červen 2021

Dopravní nehody rychlých motocyklistů s automobily mívají pro majitele motorky obvykle katastrofální následky. Co všechno by měl respektovat motocyklista, než usedne za řídítka svého silného stroje?

Motorkářská sezóna ještě ani pořádně nezačala a policisté v Moravskoslezském kraji už registrují několik těžkých nehod, jednu dokonce smrtelnou. Motocyklisté zkrátka patří k nejzranitelnějším účastníkům silničního provozu.

„Upozornil bych také na řidiče aut, kteří motorkáře mohou přehlédnout ve zpětném zrcátku při předjíždění, nebo když vyjíždí z vedlejší komunikace a motorkář jede rychle. Hlavně dodržovat rychlost, ta je skutečně důležitá,“ říká v rozhovoru dopravní policista René Klímek.

autor: Artur Kubica
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.