Musica Bohemica v S1. Ohlédnutí za koncertem z roku 2018

23. březen 2022

Tři léta uplynula od chvíle, kdy ostravskou esjedničku rozeznělo českými lidovými písněmi legendární hudební těleso Musica Bohemica s legendárním uměleckým vedoucím, skladatelem, upravovatelem a muzikantem tělem i duší Jaroslavem Krčkem.

Toto je klasika, kterou každý milovník lidové písně musí zažít, ochutnat, vstřebat, uznat a ctít... Od "Našeho Bárty" k baladě o ovčá(č)kovi (ano, malé "o" až ke středověkým "Žákovským virgiliím" a jihočeské vesničce Radvanov. Zpívají Anna Hlavenková, Karel Jakubů - baryton, Jaroslav Krček, hraje Musica Bohemica.

autor: Jan Rokyta
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...