My Dva Trio a Sněženky

16. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Do Chmelíku a okolí jezdí každoročně za sněženkami stovky lidí

Opavská kapela My Dva Trio vydala svou debutovou nahrávku. Promítá se na ní tříletá práce muzikantů Jiřího Šoltise a Václava Khýra, kteří spolu ovšem hrají mnohem delší dobu.

Právě jejich vytříbený hudební dialog je jednou z nejvýraznějších vlastností nového alba: pánové si dokáží opravdu gentlemansky naslouchat a jejich sofistikované pěvecké i kytarové linky zní lehounce a svědčí o velké muzikalitě a silné invenci.

Hned na první poslech je zřejmé, že jak Šoltis tak Khýr jsou znamenití muzikanti. Jejich písničky jsou neobyčejně barevné, pestré a textově pozoruhodné. Žádné nošení dříví do lesa, ale hravý, nevšední a citlivý pohled na svět.

Protože začíná jaro, vybírám poněkud tematicky písničku s názvem Sněženky. Debutové album kapely My dva trio se dle mého názoru může stát jednou z největších hudebních senzací letošního roku.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.