Na návštěvě Hospice svatého Lukáše

13. červenec 2014
Dobré dopoledne , Dobré dopoledne

Čisté a voňavé prostředí, světlý nábytek a všude spousta květin. Tak to vypadá v charitním Hospici svatého Lukáše v Ostravě.

Dříve nebo později začneme přemýšlet o posledních věcech člověka. Smrt je v naší společnosti stále odsouvána někam do pozadí, tak aby nás příliš neděsila. Přesto však přijde chvíle, kdy se s ní setkáme tváří v tvář.

Ne každý má to štěstí, že se o něj v jeho posledních chvílích mohou postarat doma. Velkou pomoc jak umírajícím tak jejich rodinám v tomto ohledu nabízejí hospice. Jedno takové zařízení, Hospic svatého Lukáše v Ostravě-Výškovicích jsme s mikrofonem navštívili.

Více si poslechněte v přiloženém audio souboru (viz ‚Přehrajte si celý příspěvek‘ hned pod titulkem).

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...