Některá města opět nakupují pro lidi v karanténě nebo seniorům

16. říjen 2020 09:35
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Seniorka, telefon, platební karta, šmejdi, podvod po telefonu, platba, podvodníci, nákup po telefonu. Ilustrační foto

Radnice v Moravskoslezském kraji opět pomáhají seniorům a lidem v karanténě s nákupy. Speciální telefonní linky už fungovaly během první vlny pandemie na jaře. Kvůli zhoršené epidemické situaci je města zase obnovila.

Nakupování pro nemocné koronavirem a lidi v karanténě opět zařizuje například Frýdek-Místek. S obstaráváním základních potřeb tam bude i teď pomáhat i ADRA a Červený Kříž. Radnice v tuto chvíli chystá informační leták, ze kterého se lidé dozvědí veškeré informace.

Čtěte také

„Bude tam stejné číslo, jako bylo na jaře. Zajišťuje ho naše pracovnice odboru sociálních služeb. Tam si lidé mohou zavolat a bude s nimi probráno, kdy bude nákup uskutečněn a za jakých podmínek,“ uvedl náměstek primátora Marcel Sikora (KDU-ČSL).

Také vedení Českého Těšína opět zajišťuje nákupy pro osamělé seniory a lidi v karanténě. Potraviny pomáhají rozvážet i dobrovolníci z ADRA. Na speciální telefonní linku se ale lidé můžou obracet i v případě dotazů.

Frenštátský plán pomoci

Frenštát pod Radhoštěm připravil plán na pomoc lidem kvůli nemoci covid-19. Radnice už například zajistila místa pro izolaci pozitivně testovaných lidí bez domova. Bude k tomu sloužit sportovní hala a šatny v provozní budově městského kluziště. Kromě toho řešil krizový štáb také pomoc s dodávkou potravin pro osamělé seniory v karanténě.

„K dispozici je nyní prodejna potravin, která se nabídla, že je schopna zajistit roznášku seniorům. Město samozřejmě neustále sleduje a vyhodnocuje situaci a jsme připraveni pomoci,“ dodává mluvčí města Iva Vašendová.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy