Nukleární medicína a léčba onemocnění štítné žlázy

9. prosinec 2015

Jedním z medicínských oborů, který se zabývá diagnostikou a léčbou onemocnění štítné žlázy, je nukleární medicína.

Jak funguje, čeho využívá, jak vypadá terapie radiojódem i nakolik se naší populace týkají karcinomy štítné žlázy, o tom jsme v rozhlasové Lékárně hovořili s doktorem Pavlem Širůčkem z Kliniky nukleární medicíny ostravské Fakultní nemocnice. Záznam pořadu přehrajete kliknutím na odkaz ‚Poslechněte si celý rozhovor‘.

Téma příští Lékárny

Lymská borelióza, tedy infekční onemocnění, které při neléčení nebo pozdě zahájené léčbě ohrožuje klouby, srdce i centrální nervovou soustavu a její následky si pak nesete po celý zbytek života.

Redaktorka Ivana Šuláková do vysílání pozvala MUDr. Alenu Zjevíkovou z Kliniky infekčního lékařství Fakultní nemocnice Ostrava. Máte-li otázky, napište nám na lekarna.ostrava@rozhlas.cz, v době vysílání pak volejte 596 11 22 66.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.