OBRAZEM: Z obnoveného Libušína by měl radost i sám Jurkovič

14. květen 2020

Pojďte se podívat na tu krásu. Rekonstrukce vyhořelé chaty na Pustevnách prakticky skončila a tak je se na co koukat.

Čtěte také

Objekt má mírně jiné barvy, vrátil se do podoby v roce 1925, kdy byly dostavěny všechny jeho části. Při rekonstrukci objektu bylo použito pět až sedm procent původních prvků – zejména některé trámy a okna. U vchodu jsou vidět dva původní trámy z roku 1891 z první chaty, která na místě Libušína byla.

Obnova Libušína začala v létě 2017 a vyšla na 117 milionů korun. Lidé ve sbírce přispěli asi deseti miliony.

Chata Libušín postavená v roce 1899 podle návrhu architekta Dušana Jurkoviče shořela v noci na 3. března 2014. V té době sloužila především jako restaurace. Kriminalisté zjistili, že požár nebyl dílem žháře a že jeho příčinou nebyla ani závada na elektroinstalaci.

autoři: Gabriela Hykl , tif

Související

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...