Opava chystá stavbu parkovacího domu. Stát má přes 200 milionů korun
14. říjen 2019 08:00
Nový parkovací dům v centru Opavy bude stát podle odhadu tamního magistrátu až 210 milionů korun. Tato dlouho očekávaná investice by měla zlepšit podmínky především pro ty, kteří do Opavy dojíždí vlakem.
O parkovacím domu v blízkosti východního železničního nádraží se v Opavě mluví už několik let. Radnice potvrdila, že podala žádost o evropskou dotaci, která by měla pokrýt asi 40 procent nákladů.
Není to jediné plánované místo pro hromadné parkování. „Druhé by bylo v ulici Masařské, kde by nám vyrostlo buď nadzemní nebo podzemní parkoviště,“ potvrdil už dříve primátor Tomáš Navrátil (ANO).
Pokud město dotaci získá, plánuje stavbu parkovacího domu u nádraží už v příštím roce na jaře.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Bříza: Íránské revoluční gardy pomalu začínají stát ovládat. Trump mírovou dohodu oznámil už třicetkrát
-
Mám opancéřované dveře, vysvětluje proruský separatista, jak přežil pokus o atentát v Moskvě
-
‚Jsem pravicová liberálka.‘ Pěvkyně Pecková vyzve za ODS v Praze 9 v senátních volbách Smoljaka
-
Elon Musk se stal prvním dolarovým bilionářem poté, co se akcie SpaceX dostaly na burzu