Ostravská část Mariánské Hory a Hulváky odstraňuje výmoly novou metodou

27. srpen 2019 06:20

Novou metodu pro opravu výmolů zkouší ostravská část Mariánské Hory a Hulváky. A to na frekventované ulici Varšavské, kde jsou desítky výtluků. Radnice najala firmu, která díry v silnici odstraňuje novou technologií. Při opravě používá i starý asfalt přímo z výmolu.

„Silnice můžeme opravovat za provozu, nikoho nijak neomezujeme. To napojení je do budoucna bezproblémové, další díry a výtluky nevznikají. Nejsou tam totiž ty mezery, kam zatéká voda,“ vysvětluje jednatel společnosti, která výmoly odstraňuje, Jindřich Středula.

Podle starosty Mariánských Hor a Hulvák Patrika Hujduse (NEZ) byla oprava Varšavské ulice nutná. „Díra vedle díry, už to byl tankodrom. Cesta byla opravdu v havarijním stavu a obracelo se na nás hodně lidí,“ řekl starosta s tím, že práce radnici vyjdou na necelý milion korun.

Oprava silnice těší i řidiče, kteří po ní musejí každodenně jezdit. To je případ třeba majitele zdejšího autoservisu Ivana: „Byla to příšerná cesta, samé díry. Když přišel zákazník, že mu tam něco klepe, tak se stačilo tady projet a hned jsme věděli, odkud to jde.“

Pokud se nová metoda na odstraňování výtluků osvědčí, obvod stejnou technologií opraví i další ulice.

autor: pdu
Spustit audio

Související